Aktualności wydawnictw W.A.B., Wilga i Buchmann

Szanowni Państwo!Przesyłamy Państwu informacje o wydarzeniach, zapowiedziach i nowościach wydawnictw W.A.B, Wilga i Buchmann....16-19 maja odbędą się Warszawskie Targi Książki 2013
Te dni, to coroczna uczta dla czytelników, pisarzy, wydawców, jednym słowem - wszystkich związanych ze światem książki. Na stoisku Grupy Wydawniczej Foksal (75/D7) podpisywać będą książki znakomici pisarze. Zapraszamy!


Już wkrótce nowa powieść Zygmunta Miłoszewskiego!
Zapowiadamy nową książkę Zygmunta Miłoszewskiego – Bezcenny. „To nie będzie nowy Szacki” – powiedział autor. O czym jest nowa powieść? Osoby odwiedzające Warszawskie Targi Książki zapraszamy na stoisko GWF 75/D7, gdzie udostępnimy Państwu fragment powieści.


Przypominamy o Kryminalnych Czwartkach w Lublinie!
Ucz się od najlepszych, czyli warsztaty kreatywnego pisania i spotkania z autorami polskiego kryminału – Marcinem Wrońskim, Ryszardem Ćwirlejem i Markiem Krajewskim.


Tango Justin Vivian Bond inspiracją dla spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego
Tango. Powrót do dzieciństwa, w szpilkach w przekładzie Jacka Poniedziałka ukaże się już 22 maja nakładem Wydawnictwa W.A.B. Cztery dni później w Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu Kabaret warszawski w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, dla którego wspomnienia artystki były jedną z inspiracji.
Więcej o książce http://wab.com.pl/?ECProduct=1495&v=_


Spotkania z "polakożercą" - György Spiró w Polsce
Z autorem kontrowersyjnej powieści Iksowie zakazanej przez władze PRL będzie można spotkać się 16 i 18 maja w Instytucie Teatralnym w Warszawie i podczas Warszawskich Targów Książki przy stoisku Grupy Wydawniczej Foksal.


Lektura W.A.B na Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu (13-19 maja)
Impreza ma na celu obalić stereotypy związane z wegetarianizmem. Bezkrwawa rewolucja. Historia wegetarianizmu od 1600 do czasów współczesnych Tristama Stuarta także. „Argumenty Stuarta naprawdę zmieniają perspektywę” The New York Times Book Review.


Kubańska blogerka Yoani Sanchez w Polsce
W 2010 nakładem W.A.B ukazała się jej znakomita Cuba libre. Notatki z Hawany. Dzienniki oparte na słynnym blogu „Generacion Y” opisują rzeczywistość życia na wyspie. Przez lata krytyka reżimu uniemożliwiała autorce opuszczenie kraju. Do teraz. Razem z Fundacją - Instytut Lecha Wałęsy patronujemy tej wizycie. Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie.


Karin Slaughter – światowej sławy pisarka w Polsce – tylko przez 2 dni!
Karin Slaughter, należąca do światowej czołówki pisarzy literatury kryminalno-sensacyjnej, zgodziła się przyjechać do Warszawy. Fanów jej książek zapraszamy na spotkanie 28 maja godz. 19.30 w empik Junior w Warszawie.


Marcin Sójka (Analityk Giełdowy) o Funduszu M. M. Petlińskiej (Buchmann)
Trzymająca w napięciu z zaskakującymi zwrotami. Bardzo dobrze opisany mechanizm działania rynków finansowych. Od razu widać, że autorka doskonale orientuje się w temacie. Reasumując - Fundusz jest polską odpowiedzią na Firmę J. Grishama – Marcin "Alien" Sójka.


Ludzka rzecz – znakomita powieść polecana przez Tadeusza Konwickiego, od poniedziałku w radiowej Dwójce!
Ludzka rzecz to napisana z epickim rozmachem powieść o burzliwych losach mieszkańców Piórkowa i okolic. Ludzkie słabości i namiętności, dowcip i mądra zaduma nad fenomenem życia, pięknego a ulotnego - świetny debiut Pawła Potoroczyna! Powieść teraz także do wysłuchania na antenie radiowej Dwójki. W audycji z cyklu "To się czyta" fragmenty powieści przeczyta Adam Ferency, 13-17 maja (poniedziałek-piątek), godz. 9.30.


Czesław Miłosz i Sergiusz Piasecki nigdy nie darzyli się sympatią…
Obu pisarzy podzieliła kobieta. Sergiusz, Czesław, Jadwiga – nowa powieść Marii Nurowskiej opowiada o burzliwych losach trójki bohaterów, o których w oficjalnych biografiach niewiele przeczytamy.
O kontrowersyjnej i odważnej książce na stronie http://wab.com.pl/?ECProduct=1497


Kasia Tusk o Stylach w modzie
Zapraszamy do zapoznania się z rekomendacją książki „Style w modzie” na blogu Kasi Tusk:Zapraszamy,
Dział Promocji i PR Grupy Wydawniczej Foksal
promocja@gwfoksal.pl

Komentarze