WAB: Nowości wydawnictw Buchmann, W.A.B. i Wilga

Zapraszamy do lektury naszych nowych tytułów:

Literatura faktu:

Bondtango_04

Tango. Powrót do dzieciństwa, w szpilkach  Justin Vivian Bond
Wstęp: Piotr Gruszczyński
Tłumaczenie: Jacek Poniedziałek
Wydawnictwo W.A.B.
Wspomnienia artystki, która urodziła się jako chłopiec - z przedmową Piotra Gruszczyńskiego, w przekładzie Jacka Poniedziałka.
Mx Justin Vivian Bond, amerykańska artystka, transseksualistka i aktywistka LGBT (Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders) opowiada o swoim dorastaniu, zdominowanym przez napięcie między własnymi pragnieniami a presją wychowania. Wraca do dawnych fascynacji, do pierwszych zbliżeń z chłopcami i dziewczynami i często wstydliwych eksperymentów ze swoją seksualnością. Dużo miejsca poświęca pierwszemu kochankowi, Michaelowi Hunterowi, który przykrywał swój homoseksualizm udawaną męskością – tak jakby w pojedynkę tańczył tango.
Autorka otrzymała za Tango nagrodę Lambda Literary Award.
Książka będzie podstawą spektaklu w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, premiera w Teatrze Nowym planowana jest na maj 2013 roku.
Spotkanie z artystką 27 maja, szczegóły: www.wab.com.pl

Literatura piękna:

Topolwarsztatdiabla

Warsztat diabła Jáchym Topol

Tłumaczenie: Leszek Engelking
Wydawnictwo W.A.B.
Wesołe miasteczko Zagłada?
Wstrząsająca opowieść o komercjalizacji zbrodni!
Młody mężczyzna ucieka z Terezina – czeskiej twierdzy, na terenie której hitlerowcy założyli obóz koncentracyjny. Jego jedyny bagaż to Pajączek – pendrive zawierający bazę kontaktów do bogatych osób ocalonych z holokaustu. Za ich pieniądze wspólnie z wujkiem Lebo i młodymi ludźmi z całego świata założyli komunę: turystom odwiedzającym Terezin sprzedawali T-shirty z Franzem Kafką, serwowali getto pizzę, organizowali dla nich Warsztaty Radości. Jednak władzom nie spodobała się ta działalność, więc postanowiły ją ukrócić.
Z cienia Kundery wychodzi nowe pokolenie czeskich pisarzy. Topol z pewnością należy do najważniejszych z nich.
Tibor Fisher
Topol pisze szczerze, namiętnie; i to mi się podoba.
Cees Nooteboom

Kryminał, sensacja, thriller:
Slaughterzbrodniarz

Karin Slaughter Zbrodniarz
przekład: Agnieszka Lipska-Nakoniecznik
Wydawnictwo Buchmann, Fabryka sensacji

Trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony thriller Karin Slaughter to opowieść o ludzkich słabościach, ponurych zbrodniach i mrocznych sekretach. Atlanta, stan Georgia. Will Trent, błyskotliwy agent wydziału śledczego, zostaje z niewyjaśnionych powodów odsunięty od głośnej sprawy zaginięcia studentki Georgia Tech. Do śledztwa nie chce go dopuścić Amanda Wagner, szefowa wydziału. Trzydzieści lat temu miała miejsce seria morderstw popełnionych przez szaleńca opętanego misją zbawiania upadłych kobiet. Tamtą sprawę prowadziła Amanda Wagner, wówczas początkująca policjantka.
Czy zaginięcie studentki ma jakiś związek z tamtymi zbrodniami? Co ukrywa przed Willem Amanda? Czego szuka w opuszczonym dzisiaj sierocińcu, w którym detektyw spędził dzieciństwo?

Spotkanie z autorką: 28 maja, godz. 19.30, empik Junior w Warszawie, szczegóły: http://www.wab.com.pl/?showNewsPlus=1550&f=whttp://www.wab.com.pl/images/cache/bf777e065d63b383e6a14585d51b274b.jpg
Zabójcze ciało Kate White
przekład: Roman Palewicz
Wydawnictwo W.A.B. mroczna seria

Bestsellerowy tytuł w rankingu „New York Timesa"!
Mistrzowskie umiejętności autorki i niepokorny charakterek jej bohaterki docenią wszyscy czytelnicy.
„Publisher Weekly"
Gdy Bailey Weggins otrzymuje propozycję weekendowego wyjazdu do eleganckiego spa, nie zastanawia się ani chwili. Opuszcza Manhattan i udaje się do pięknej miejscowości w Massachusetts. Jednak dziennikarce nie będzie dane wypocząć - w późny piątkowy wieczór Weggins znajduje w pokoju zabiegowym zwłoki. Z przerażeniem patrzy na ciało zawinięte w srebrną folię, przywodzące na myśl jakąś potworną mumię z kosmosu...

Poradnik:
Gajewskamakijazzkatosu
Makijaż z Katosu Katarzyna Gajewska
Wydawnictwo: Buchmann
Książka prezentuje ponad 100 kolorowych zdjęć - 21 stylizacji, zdjęcia prezentacyjne oraz instruktażowe step-by-step. Autorką jest znaną blogerką, wizażystką firmy L'Oreal, felietonistką magazynu Flesz.
Jest to nowoczesny bogato ilustrowany poradnik kosmetyczny, który uczy sztuki samodzielnego wykonywania makijażu. Pokazuje, jak wykonać perfekcyjny makijaż na różne okazje i dla kobiet w różnym wieku.

Dla fanów piłki nożnej – historie dwóch znanych klubów piłkarskich:

Cwiakalafcbarcelona_rob
FC Barcelona
Wydawnictwo: Buchmann
FC Barcelona – najbardziej utytułowany klub na świecie, a w jego składzie prawdopodobnie najlepszy piłkarz w historii… Leo Messi, do niedawna prowadzony przez żywą legendę – Josepa Guardiolę; jedyny klub na świecie, gdzie zdarza się, że na boisku gra 11 wychowanków słynnej szkółki klubowej, La Masia. Nawet jeśli nie jest się fanem Dumy Katalonii, to niewiedza na temat tego klubu nie przystoi prawdziwemu fanowi piłki nożnej. W książce prezentujemy historię klubu, sylwetki piłkarzy - legendy i obecną drużynę. Fani lubiący statystyki znajdą tu ciekawe zestawienia na temat klubu, stadionu, piłkarzy oraz informacje, jak kupić bilet na mecz podopiecznych Tita Vilanovy. Atutem książki są ciekawe zdjęcia, wplecione w tekst wypowiedzi znanych osób na temat klubu i jego piłkarzy.


Cwiakalaborussia_rob

Borussia Dortmund
Wydawnictwo: Buchmann
Borussia Dortmund, to obecnie obok Bayernu Monachium najlepszy klub w Bundeslidze, z dużymi ambicjami w Lidze Mistrzów. Dla polskich kibiców piłki to klub szczególny ze względu na „polskie trio”, które potrafi wygrywać mecze dla klubu z Dortmundu.  W książce prezentujemy historię klubu, przedstawiamy legendy i obecną drużynę. Fani lubiący statystyki znajdą tu ciekawe zestawienia na temat klubu, stadionu, piłkarzy oraz informacje, jak kupić bilet na mecz podopiecznych Jürgena Kloppa. Atutem książki są ciekawe zdjęcia, wplecione w tekst wypowiedzi znanych osób na temat klubu i jego piłkarzy.

Książki dla dzieci:

Bandaspaghetti_sprawaskradzionegoroweru               Bandaspaghetti_sprawazlotegowidelca
Banda Spaghetti - Sprawa skradzionego roweru i Banda Spaghetti - Sprawa złotego widelca
C. Capria, M. Martucci
Tłumaczenie: Natalia Mętrak
Wydawnictwo Wilga
Opowieści dla dzieci o paczce przyjaciół z Neapolu, którzy rozwiązują zagadki kryminalne.
Ponieważ akcja toczy się wokół restauracji dziadka jednego z bohaterów, dodatkową atrakcją są przepisy kucharskie zamieszczone na końcu książki.


Bajki_pene_blasku_byskotka                    Bajki_pene_blasku_migotka
Migotka i jednorożec i Błyskotka i jej domek
Bajki pełne blasku
Autor: Wydawnictwo Wilga
Bajki pełne blasku to seria, którą polubią wszystkie małe dziewczynki. W tym tomie wróżka Błyskotka chciałaby mieć nowy domek. Co z tego wyniknie, przekonajcie się sami.

Zapraszamy do lektury!

Dział Promocji i PR

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
ul. Foksal 17, 00-372 Warszawa
tel. 22 828 98 08, 22 894 60 54
kom. 509 385 724

Komentarze