Nowości od Wyd. Bellona!

Kilka nowości od Bellony, która zdecydowała się napisać do Kanciapy!
Będzie też książka do recenzji! I to nie byle jaka... Jeśli chcecie wiedzieć, co to będzie - czytajcie dalej;)


Harry Turtledove Superwulkan 
Autor bestsellerów „New York Timesa”, Harry Turtledove koncentruje nieznającą granic wyobraźnię na straszliwym, ale i prawdopodobnym kataklizmie z udziałem sił natury, który jest w stanie powalić na kolana Stany Zjednoczone, a nawet świat… Park Narodowy Yellowstone spoczywa na plamie gorąca: masy stopionej skały napływające z większych głębi wnętrza ziemi zdolne doprowadzić do wulkanicznej erupcji o rozmiarach bez porównania większych od erupcji notowanych w czasach historycznych. Uśpiony od setek tysięcy lat tworzy złudne poczucie bezpieczeństwa w państwie zupełnie nieprzygotowanym na nieposkromioną i nieokiełznaną demonstrację sił natury. Colin Ferguson, porucznik policji z Los Angeles, próbuje zmniejszyć skutki spodziewanego kataklizmu. A po apokaliptycznej katastrofie razem z uciekinierami przeciwstawia
się jej następstwom.***

Anthony Riches Strzały nienawiści
(Kontynuacja powieści Honor Patrycjusza)

Powieść „Strzały nienawiści” to kontynuacja przygód młodego centuriona Marcusa Valeriusa Aquili, zbiegłego z Rzymu przed cesarzem Kommodusem. Ukazuje kolejny etap zmagań
o Wał Hadriana. Mimo wygranej bitwy okoliczne ziemie nie są bezpieczne. Plemiona buntują się przeciwko rzymskiemu panowaniu. Nowy rzymski zarządca Brytanii musi zdławić rebelię plemion północnych, inaczej straci prowincję. Przeciwnicy imperium znów ruszają na południe pod przywódcą niezmordowanego Calgusem. Walczą o ziemie przodków, nie żałując ognia ani mieczy. Naprzeciw stają legiony i oddziały pomocnicze. Wśród nich jest I kohorta Tungrów pod dowództwem Marcusa, kryjącego się pod mianem centuriona Corvusa. Znów musi on przygotować oddziały na szarżę barbarzyńców; tym razem dwie centurie syryjskich łuczników. Lecz nie tylko z tym zagrożeniem przyjdzie mu się zmierzyć. Nowy prefekt II kohorty Tungrów odkrywa jego sekret. Marcusa i ludzi, którzy mu pomagali ukryć się i przetrwać, może ocalić od śmierci jedynie zwycięstwo. Anthony Riches, mistrz gatunku ponownie przeprowadził skrupulatne badania historyczne. Na podstawie ich wyników stworzył błyskotliwą powieść, umożliwiającą poznanie atmosfery i realiów dawnych czasów; zrozumienie, czym było życie w rzymskiej armii podczas brutalnej wojny z bezwzględnym przeciwnikiem.


***


Jacobson Douglas Rozkaz Katyński

Doskonała powieść sensacyjna w realiach wojennej Warszawy. Para bohaterów, uwikłana w zakulisową walkę, szuka rozkazu podpisanego przez Stalina, który może odmienić losy powojennej Polski.

Niemiecka machina wojenna przegrywa starcie z Armią Czerwoną, Wehrmacht cofa się i ustępuje przed prącymi na zachód Sowietami. W okupowanej Warszawie wybucha powstanie, brutalnie tłumione przez Niemców, który równają miasto z ziemią. Adam Nowak, Amerykanin zrzucony na spadochronie nad Polską, komandos przeszkolony przez brytyjskie SOE, spotyka w oblężonej i walczącej stolicy Natalię, tajną agentkę, której wojna – podobnie jak jemu – zabrało wszystko, co najcenniejsze. Uwikłani w zakulisową walkę toczoną przez niepewnych sojuszników, Adam i Natalia wyruszają na poszukiwania rozkazu podpisanego w 1940 roku przez Stalina i zatwierdzającego mord dokonany przez Rosjan na ponad dwudziestu tysiącach polskich obywateli – żołnierzy, oficerów i cywilów. Jeśli znajdą dokument i uprzedzą w tym NKWD, będą mieli szansę odmienić losy powojennej Polski.


***


Maciej Wasielewski Bogusław Mec Bim, Bam, Bom, Mogę wszystko

Życie Bogusława Meca było ciekawsze niż jego twórczość, mówią bliscy. Piosenkarz, który zasłynął utworem „Jej portret” nie akceptował wad, zarówno u siebie jak i u innych. Istnieje tylko czerń i biel – powtarzał. W życiu i na scenie chciał panować nad emocjami ludzi. Wtedy czuł się bezpiecznie. Ta książka nie jest opowieścią o estradzie, o piosenkach i piosenkarzach. To przejmująca historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał walczyć o akceptację. Kochał i niszczył. Budził podziw i zrażał do siebie innych. To także zapis niezwykłej i trudnej miłości do Joli, która przez ponad trzydzieści lat wyciągała go z różnych piekieł.


20 czerwca (czwartek) o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie z autorem książki. Spotkanie odbędzie się w księgarni Wrzenie Świata na ul. Gałczyńskiego 7 w Warszawie.

I tę książkę Kanciapa zrecenzuje prawdopodobnie jeszcze w czerwcu!

Komentarze