Aktualności wydawnictw W.A.B., Buchmann i Wilga

Found in Translation dla Antonii Lloyd-Jones
Antonia Lloyd-Jones została uhonorowana nagrodą Found in Translation Award za całość dorobku tłumaczki w 2012 roku.
Zwykle nagroda ta jest przyznawana za przekład jednej książki, tłumaczka jednak ucieszyła nas publikacją aż siedmiu przekładów w ubiegłym roku, w tym aż trzech tytułów Wydawnictwa W.A.B.
Jacek Dehnel Saturn (Dedalus Press, 2012), polski tytuł Saturn Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya (2011), Zygmunt Miłoszewski A Grain of Truth(Bitter Lemon Press, 2012), polski tytuł Ziarno prawdy (2011), Wojciech JagielskiThe Night Wanderers (Seven Stories & Old Street Publishing, 2012), polski tytułNocni wędrowcy (2009).
Antonii Lloyd-Jones gratulujemy!


Anda Rottenberg – wieloletnia dyrektorka Galerii Sztuki Zachęta i autorka Wydawnictwa W.A.B. laureatką Nagrody m. st. Warszawy.
Nagroda Miasta Stołecznego Warszawy jest przyznawana od 1996 roku osobom lub zespołom osób szczególnie zasłużonym dla stolicy. Anda Rottenberg, historyk sztuki, krytyk i kurator licznych wystaw, poprzez swoje zasługi dla polskiej sztuki, zyskała miano legendy. Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się jej książka Proszę bardzo (nominowana m.in. do Nagrody Literackiej NIKE oraz Nagrody Literackiej Gdynia). Uroczystość wręczenia tegorocznych nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie 31 lipca.

Audycja o książce Afrykańska love story Daphne Sheldrick (W.A.B.)  w Radiowej Trójce.
30 lipca, w godz. 10.00-12.00 w Programie III Polskiego Radia będzie można posłuchać o niezwykle barwnym życiu w afrykańskim buszu. Autorka, poświęciła karierę osieroconym zwierzętom, dokonała wielu odkryć i stała się autorytetem w dziedzinie opieki nad dzikimi gatunkami oraz ich reintrodukcji. Z Dorota Kozińską, tłumaczką książki i pisarką, rozmawiać będzie Michał Nogaś.


Wielki mecz – FC Barcelona – Lechia Gdańsk
Polska drużyna spotka się z potężnym rywalem na boisku. Jak potężnym? – zachęcamy do sięgnięcia po znakomicie przygotowaną publikację o FC Bacelonie i Leo Messim.
W tej samej serii ukazała się Borussia Dortmund.
W przygotowaniu: AC Milan, Real Madryt, Manchester UTD i Bayern Monachium.


Zeruya Shalev w Wysokich Obcasach
Pisanie to dla mnie wsłuchiwanie się w jakiś głos wewnętrzny. Brzmi to banalnie i lekko mistycznie, może na poziomie czasopisma o wróżkach, ale tak jest. Moje książki powstają otoczone niespodziankami, pojawiają się wciąż nowe pytania, więc odpowiedź też musi dopiero przyjść, zagadka rozwiązuje się sama. Gdy zaczęłam "Co nam zostało", wiedziałam tylko, że bohaterką będzie umierająca stara kobieta, że będą też dorosłe dzieci, ale zrazu wydawało mi się, że przydadzą się po to, by opisać stan jej sumienia, świadomości.
Polecamy wywiad Pawła Smoleńskiego z autorką „Co nam zostało”


Kim Jest Rom – Marcin Kube w PRZEKROJU o Chyba za nami nie traficie(W.A.B) Jacka Milewskiego
14 opowiadań Jacka Milewskiego to „Kronika współczesnych Romów, zapis kultury odchodzącej w przeszłość (…) To opowieści rozpięte pomiędzy uliczna nędzą a bizantyjskim luksusem – z lśniącymi hummerami i majątkiem przepuszczonym  w kasynach”. Więcej w najnowszym PRZEKROJU. Zapraszamy do lektury!


Dawno temu w pewnej klinice... Recenzja Cudzej maski (W.A.B.) Aleksandry Marininy
„ Anastazja Kamieńska znowu w akcji. Tym razem ma do rozwikłania wyjątkowo skomplikowane zbrodnie, które - wbrew pozorom - bardzo dużo łączy”. Ryszard Kozik,www.cjg.gazeta.pl. Więcej na: http://cjg.gazeta.pl/CJG_Krakow/1,104365,14339656,Dawno_temu_w_pewnej_klinice____Aleksandra_Marinina.html


Alina. Miłość w cieniu polityki (W.A.B.) i pytania o rolę kobiet w opozycji – artykuł w Krytyce Politycznej
Książka Barbary Szczepuły opowiada o Alinie Pienkowskiej, działaczce Solidarności, która tworzyła historię i która jest w tej historii niesłusznie pominięta. „W jakimś przyszłym muzeum opozycji będzie pewnie gablota z tymi kanapkami, bo są one symbolem roli kobiet w strajku: żeby mężczyźni mogli robić rewolucję, kobiety musiały im robić kanapki”. Agnieszka Wiśniewska, Krytyka Polityczna. Więcej na:http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/czytaj-dalej/20130728/wisniewska-biografia-w-cieniu-polityki


Spotkania z Zygmuntem Miłoszewskim, autorem powieści Bezcenny, która od tygodni widnieje na listach bestsellerów!
Bezcenny to powieść sensacyjna, która odkrywa przed czytelnikiem największą tajemnicę XX wieku. Tygodnik WPROST umieścił ją właśnie na swojej liście TOP 10!Zapraszamy na spotkania z autorem:
30 lipca, o godz. 18.00 – Festiwal „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, Plenerowy Empik.
1 sierpnia, godz. 18.00 – Sandomierz, Aparthotel (restauracja Cubanita),  Rynek 16.


Spotkanie z Jackiem Milewskim, autorem Chyba za nami nie traficie w Krasnogrudzie
Doczekali się nareszcie polscy Romowie swego Hrabala. Świetna, gorzko-słodka książka. Zabawna i wzruszająca. Fascynująca podróż po archipelagu cygańskich nadziei, radości, lęków i cierpienia - Krzysztof Krauze
Więcej o książce i autorze dowiedzieć się będzie można już 31 lipca 2013 roku o godz. 20.00 w kawiarni "Piosenka o porcelanie" w Dworze Miłosza w Krasnogrudzie.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Czyżewski. Zapraszamy!


10 najlepszych powieści kryminalnych minionej dekady według Xięgarni.pl …
a wśród nich aż trzy, które ukazały się nakładem Wydawnictwa W.A.B.: Morderstwo w Alei Róż Tadeusza Cegielskiego, Jezioro Arnaldura Indriðason,  Aleja samobójcówduetu Marek Krajewski i Mariusz Czubaj. Książki te bez wątpienia  „potrafią w sobie rozkochać na wiele sposobów” . Anna Wysocka, Xięgarnia.pl.  Więcej na:http://xiegarnia.pl/artykuly/10-najlepszych-powiesci-kryminalnych-dekady/


13 sierpnia odbędzie się premiera kolejnych tytułów ulubionej serii dla dzieci wydawnictwa Wilga – Kto mnie przytuli.
Seria Kto mnie przytuli oczarowuje wszystkich przyjaciół zwierząt. Psiaki i kotki, o których opowiada, mieszkały kiedyś w schronisku. Kolejne dwa tomy bestsellerowej serii autorstwa znanej pisarki dla dzieci Agnieszki Stelmaszyk to Bruno gdzie jesteśoraz Irys, mały detektyw. Dotychczas ukazały się tomy: Beza szuka domu, Szafir psiak na medal, Grafit ma kłopoty, Lara może wszystko. Wszystkich ciekawych perypetii byłych mieszkańców zwierzęcego schroniska zapraszamy na fanpage serii:https://www.facebook.com/Ktomnieprzytuli.


Recenzja książki Justin Vivian Bond na portalu dlalejdis.pl
„Gdyby Tango. Powrót do dzieciństwa w szpilkach opowiadała fikcyjne wydarzenia, uznać by ją wówczas można było za mocny i odważny krok autorki serwującej czytelnikom dawkę porządnych emocji oscylujących wokół jednego z tematów tabu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że dostajemy wspomnienia, w których fikcji kompletnie brak, to siła rażenia tej lektury jest zintensyfikowana do granic”. Katarzyna Stec,www.dlalejdis.pl. Więcej na: http://dlalejdis.pl/artykuly/nieokielznana_cielesnosc


Fragment Córek rozbójniczek Grażyny Plebanek na portalu Krytyki Politycznej.
Wybrany fragment dotyczy jednej z bohaterek książki – Dagny Przybyszewskiej. Muza licznych artystów i pisarzy,  „ukrzyżowana przez mężczyzn, zgasła w wieku trzydziestu trzech lat – można by zacząć w duchu młodopolskiej egzaltacji. Ale rzecz z Dagny miała się inaczej”. Dlaczego? Po odpowiedź zapraszamy na:http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/czytaj-dalej/20130720/plebanek-ten-ktos-jest-dziewczyna.


W Mieście Słów o zapomnianej historii Sergiusza, Czesława i Jadwigi…
Czesław Miłosz i Sergiusz Piasecki nigdy nie darzyli się sympatią. Obu pisarzy podzieliła kobieta. Sergiusz, Czesław, Jadwiga – najnowsza książka Marii Nurowskiejopowiada tę właśnie historię. „To niesamowite studium psychologiczne. Tu nawet kryształowy człowiek ma prawo do błędu, a ten za kim ciągnie się kryminalna przeszłość, może swoimi przyszłymi decyzjami odpokutować winy. To nie tylko książka, która rzuca nowe światło na losy dwóch słynnych polskich pisarzy, to również opowieść o tym, jak decyzje podejmowane w młodości wpływają na przyszłość , jaką cenę można zapłacić za własny sukces”. Tomasz Pawilk, Miasto Słów. Więcej na:http://www.miastoslow.pl/wordpress/?p=4199


Dział Promocji i PR

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
ul. Foksal 17, 00-372 Warszawa
tel. 22 828 98 08, 22 894 60 54

Komentarze