Rebel Garden: Wieczór afgański oraz spotkanie z by. konsulem Polski w Afganistanie

Specjalne zaproszenie od Rebel Garden!

Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy zdjęć "Współczesny Afganistan" oraz spotkanie z jej autorami: Marcinem Krzyżanowskim, byłym konsulem RP w Afganistanie oraz Katarzyną Javaheri. 
Wernisaż odbędzie się w piątek 2 sierpnia o godz. 19.00 w Rebel Garden, w Parku Śląskim (obok bramy Zoo). Po wernisażu zapraszamy na spotkanie z autorami oraz wieczór przy muzyce afgańskiej.Wystawa "Współczesny Afganistan" składa się ze zdjęć wykonanych w ciągu ostatnich kilku lat, które ukazują ten kraj zrywając ze stereotypami na jego temat. Pokazują one kraj i jego mieszkańców, którzy mimo wojny, starają się po prostu normalnie żyć.  
Autorzy zdjęć:
Marcin Krzyżanowski- afganolog, przedsiębiorca, podróżnik "lżejszego kalibru", absolwent kulturoznawstwa bliskowschodniego na Uniwersytecie Jagiellońskim, w latach 2008-2011 Konsul RP w Kabulu. Obecnie prezes polsko-afgańskiej spółki Ariana Trade Group. Specjalista ds. Iranu i Afganistanu
Katarzyna Javaheri – orientalistka, współtwórczyni i redaktor serwisu informacyjnegoAfganistan.waw.pl (2007 – 2010). W latach 2008 – 2012 członek Zespołu Interdyscyplinarnych Badań Eurazjatyckich UJ. Autorka kilku publikacji na temat współczesnego Afganistanu.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Zalega

Komentarze