Nowości Wydawnictwa W.A.B

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszymi premierami Wydawnictwa W.A.B.,

czyli wszystkim tym, czego wytrawny czytelnik nie może przegapić!Niezwykłe opowieści inicjacyjne z czterech stron świata.Zakwitające dziewczęta. Opowieści ludowe o miłości i odwadze   MARITA DE STERCK
Wydawnictwo W.A.B.
literatura piękna
premiera: 31 lipca 2013
przekład: Łukasz Żebrowski
seria: z miotłą


Jak opowiadać nastolatkom o odwiecznych problemach związanych z dorastaniem? Czym różni się miłość od seksu? Dlaczego seks jest taki pociągający? Jak nie skończyć w łóżku z potworem? Jakie zagrożenia czyhają na dziewczynki i młode kobiety? Czy duma, krnąbrność i egzaltacja popłacają w dorosłym życiu? Odpowiedzi na te pytania Marita de Sterck, belgijska pisarka i antropolożka, postanowiła poszukać u źródeł, czyli w dawnych opowieściach pochodzących z różnych zakątków świata. De Sterck połączyła swój pisarski talent z antropologiczną pasją i stworzyła fascynujący zbiór legend i baśni Afryki, Ameryki, Azji, Europy i Oceanii.

Jej książka w ciekawy sposób mówi o kształtowaniu się osobowości, a także sztuce adaptowania się do życia w społeczeństwie. Zebrane opowieści uczą empatii i poszanowania dla odmienności, w niecodzienny sposób pokazują, jak dostosować się do otaczającego świata i żyć w zgodzie z innymi, a jednocześnie zachować odwagę, samodzielność, wewnętrzną przekorę i nie zatracić indywidualności. Ta książka zawiera wszystko to, o czym powinny wiedzieć zakwitające dziewczęta.


„Marita de Sterck nie boi się mówić o krwi. Porusza tematy, które zbyt długo ukrywaliśmy pod grubą warstwą disneyowskiego lukru”. Knack


Obraz barwnego życia w buszu i bezgranicznej miłości do zwierząt.

Afrykańska love story  DAPHNE SHELDRICK

Wydawnictwo W.A.B.
literatura faktu
premiera: 31 lipca 2013
przekład: Dorota Kozińska
seria: Biosfera


Daphne, urodzona w Kenii, zawsze czuła się ściśle związana z naturalnym dla niej światem afrykańskiej sawanny i zamieszkujących ją dzikich zwierząt. Kiedy wychodziła za mąż za Davida, jednego z prekursorów ochrony przyrody i pracownika  Parku Narodowego w Tsavo, było dla niej jasne, że chce poświęcić swoje życie opiece nad afrykańską fauną. Założyła między innymi jeden z pierwszych zwierzęcych sierocińców, gdzie do dziś przysposabia do samodzielnego życia na wolności porzucone słoniątka, małe antylopy oraz nosorożce. Ponadto wraz ze strażnikami parku prowadzi pionierskie badania nad komunikacją i obyczajami zwierząt. Książka Sheldrick jest podróżą przez cały XX wiek, tak rzadko oglądany przez nas z afrykańskiej perspektywy; od ugruntowywania się europejskiego osadnictwa, przez niełatwy okres dwóch wojen światowych, aż po równie burzliwe czasy dekolonizacji. Wszystkie te wydarzenia odbiły się również na niemych świadkach historii - dzikich zwierzętach Afryki - które dla Sheldrick zawsze pozostaną pełnoprawnymi mieszkańcami Czarnego Lądu.


DAPHNE SHELDRICK otrzymała wiele wyróżnień, w tym Order Imperium Brytyjskiego oraz doktorat honoris causa uniwersytetu w Glasgow. Jej praca zainspirowała m.in. twórców serialu dokumentalnego produkcji BBC – DZIENNIK SŁONI oraz filmu DZIKIE Z NATURY.

DAPHNE SHELDRICK była też bohaterką jednego odcinka programuMartyny Wojciechowskiej Kobieta na krańcu świata. AFRYKAŃSKA LOVE STORY, wydana w 2012 roku, zdobyła tytuł bestsellera „Sunday Timesa" i „New York Timesa". Książka ukazuje się w dziesięciu krajach.


Prawa do ekranizacji książki kupiła wytwórnia Mandalay Pictures, główną rolę zagra Nicole Kidman, za kamerą stanie Philip Noyce!


Kalejdoskop kobiecych charakterów w zaskakujących opowiadaniach „literackiejcudotwórczyni”.

Miłość dobrej kobiety ALICE MUNRO

                                                                                                                                        Wydawnictwo W.A.B.
literatura piękna
premiera: 31 lipca 2013
przekład: Agnieszka Pokojska
seria: Don Kichot i Sancho Pansa


Zbiór ośmiu opowiadań o kobietach. Ich losy, możliwości i ograniczenia we współczesnym świecie są główną osią twórczości Munro, znakomitej pisarki kanadyjskiej. Jej bohaterki muszą sobie radzić z niejednoznacznością własnych uczuć, z wewnętrznymi konfliktami, z rozdźwiękiem między tym, czego chcą, a tym, co muszą. Jest tak z wkraczającą w dorosłość mężatką, która szuka swojego miejsca w życiu, jest tak z młodą kobietą, która przyjeżdża na wakacje do matki, ale nie potrafi z nią wytrzymać, bo ma w sobie zbyt dużo goryczy i żalu.

Miłość kobiet przyjmuje rozmaite formy: uczucia matki do córki, dziecka do dorosłego, żony do męża, przyjaciółki do przyjaciółki – Munro pokazuje je wszystkie z niezwykłą wnikliwością, odsłaniając głębię i zawiłość zwyczajnego życia oraz siłę emocji, które wiążą ludzi ze sobą na nieskończenie różnorodne sposoby.


„Opowiadania Munro są jak troskliwie przechowywane nagrania rodzinne, dokumentujące ważne momenty z przeszłości”.  Library Journal

„Munro jak zwykle wydobywa na światło dzienne wszystko, co w życiu kanadyjskiej prowincji przemilczane i zepchnięte w cień - by pokazać ludzi, którzy popełnili ten zasadniczy, pierwszy grzech: zjedli owoc z drzewa poznania”.  Publishers Weekly

Dział Promocji i PR

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
ul. Foksal 17, 00-372 Warszawa
tel. 22 828 98 08, 22 894 60 54

cid:image003.png@01CDF4CD.B3956D80

Komentarze