Aktualności wydawnictw: Buchmann, W.A.B. i Wilga.

 Kilka nowych informacji od Grupy Wydawniczej Foksal:

Joanna Bator, autorka książki Ciemno, prawie noc w finałowej siódemce nominowanych do NIKE!
Wśród najlepszych polskich pisarzy i ich dzieł nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE wyróżniono Joannę Batorza powieść „Ciemno, prawie noc”.
Kto zostanie laureatem Nagrody NIKE w tym roku, dowiemy się podczas gali wręczenia nagrody 6 października o godz. 19.„Muzeum porzuconych sekretów” Oksany Zabużko w finale Nagrody Angelusa!
Z ogromną przyjemnością informujemy, że w finałowej siódemce nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus znalazła się powieść Oksany Zabużko „Muzeum porzuconych sekretów”, w znakomitym tłumaczeniu Katarzyny Kotyńskiej.
Laureata poznamy 19 października podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.„Chyba za nami nie traficie” Jacka Milewskiego w Polskim Radiu
W cyklu "To się czyta latem" przedstawiamy fragmenty nowej książki Jacka Milewskiego "Chyba za nami nie traficie". Czyta Marcin Przybylski.„Alina Pienkowska. Miłość w cieniu polityki” – zapraszamy na spotkanie
Zapraszamy na dyskusję wokół postaci Aliny Pienkowskiej (1952-2002) - zapomnianej bohaterki Solidarności. Gościem specjalnym będzie: Bogdan Borusewicz - Marszałek Senatu RP.  Udział wezmą także: Barbara Szczepuła - dziennikarka, autorka biografii „Alina Pienkowska. Miłość w cieniu polityki” wydanej przez W.A.B., Jarosław Kurski - dziennikarz, działacz trójmiejskiej opozycji, b. rzecznik Lecha Wałęsy, zastępca redaktora naczelnego " Gazety Wyborczej", Jacek Taylor - adwokat, obrońca w procesach opozycji demokratycznej w PRL. Zapraszamy: 16 września, godz. 18.00, Klub im. Aliny Perth-Grabowskiej - Radio Café, ul. Nowogrodzka 56, Warszawa.Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim, autorem „Bezcennego” na Kalatówkach
7 września odbyło się spotkanie z autorem powieści „Bezcenny” w Hotelu Górskim na Kalatówkach. W tym miejscu rozpoczyna się akcja Najgorętszej Książki Lata – thrillera „Bezcenny”. Na spotkanie zaprosiła czytelników Panorama (TVP 2), a relację z zakopiańskiej imprezy możecie Państwo obejrzeć już w niedzielę w programie „Co za tydzień” w TVN.Zapowiadamy nową powieść Henninga Mankella „Włoskie buty”
Już 11 września premiera powieści mistrza kryminału, która nie jest kryminałem! „Włoskie buty” to opowieść o starości i samotności, miłości i jej rozumieniu, straconych nadziejach i możliwości naprawiania błędów.  
Henning Mankell jest znakomitym pisarzem, nie tylko kryminałów, co udowadnia w tej powieści.Premiera „Płytkiego nacięcia” Karin Slaughter – 11 września 2013
W księgarniach pojawi się kolejna mroczna powieść „Płytkie nacięcie” Karin Slaughter – jednej z najbardziej popularnych autorek thrillerów i kryminałów.
Po sukcesie „Upadku”, „Zbrodniarza” i „Zaślepienia” zapraszamy do lektury kolejnych powieści, które ukażą się jesienią tego roku nakładem Fabryki Sensacji: „Płytkie nacięcie” (wrzesień), „Fatum” (październik) i „Niewierny” (listopad).
W Tomie Kultury z 11 września możecie Państwo przeczytać najnowszy wywiad z Karin Slaughter!


Zapraszamy na spotkanie z Ewą Bukowską, autorką książek „Ja, to JA, TY to ty” i „Przygoda słonia” oraz Markiem Bukowskim, który nagrał audiobook do tych książek.
Ewa Bukowska, znakomita aktorka, scenarzystka i reżyserka napisała książki dla dzieci. Już od 10 września w księgarniach można znaleźć książki „Ja, to JA, TY to ty” i „Przygoda słonia” Ewy Bukowskiej. Oba tytuły dostępne są również w wersji audiobooka  w znakomitej  interpretacji Marka Bukowskiego.
Zapraszamy na spotkanie z Ewą i Markiem Bukowskimi: 26 września, godz. 18.00; Empik Junior, Warszawa

Andrzej Stasiuk o Jachymie Topolu w Tygodniku Powszechnym
Polecamy artykuł znakomitego polskiego pisarza o znakomitych pisarzu czeskim:
(…) jak to u Topola: buffo, rolerkaster groteski podszyty najczarniejszą czernią wziętą wprost z rzeczywistości. Oto grupa ludzi, głównie młodych, trochę przyjezdnych z Zachodu, trochę miejscowych zamienia muzeum obozu koncentracyjnego w popkulturową maszynkę do zarabiania pieniędzy. Są koszulki z nadrukami, jest gettopizza, są „warsztaty" terapeutyczne dla potomków zamordowanych Żydów... Na koszulkach jest Kafka z napisem „Gdyby Kafka żył dłużej, zabiliby go tutaj".
Zapraszamy do lektury artykułu w najnowszym Tygodniku Powszechnym.


Dział Promocji i PR

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
wydawnictwa: Buchmann, W.A.B., Wilga

Komentarze