Premiera najnowszej powieści Henninga Mankella - "Włoskie buty"

Premiera była przedwczoraj... Ale i tak warto wspomnieć. Info od WAB!


Włoskie buty – poruszająca powieść o miłości, rozłące i latach samotności

Na niewielkiej bałtyckiej wyspie mieszka samotnie Frederick Welin, sześćdziesięciosześcioletni emerytowany lekarz. Rytm jego życia wyznaczają codzienne poranne kąpiele w wykuwanym codziennie przeręblu. Pewnego dnia na otaczającym wyspę lodzie pojawia się kobieca postać, wspierająca się na chodziku – to Harriet, miłość życia Fredericka, którą prawie czterdzieści lat wcześniej opuścił bez słowa. Dawna kochanka żąda spełnienia złożonej wiele lat wcześniej obietnicy – chce, żeby Frederick zawiózł ją nad leśne jezioro, o którym niegdyś opowiadał. Ruszają więc w podróż, która całkowicie zmieni starzejącego się, złamanego życiem człowieka.

Jego [Mankella] najnowsza powieść jest tak niezawodna, jak wszystko, co do tej pory napisał.
Joan Smith, The Sunday Times

Henning Mankell (ur. 1948) – jeden z najpopularniejszych pisarzy szwedzkich, dziennikarz i człowiek teatru; stał się sławny dzięki kryminałom, których bohaterem jest komisarz Kurt Wallander. Książki Mankella publikowane są w ponad czterdziestu. Nakładem W.A.B. ukazało się dotychczas siedemnaście jego książek dla dorosłych, w tym tytuły spoza serii wallanderowskiej – Comédia infantil(2008),  Powrót nauczyciela tańca (2011), Chińczyk (2009) oraz Mózg Kennedy’ego (2013).
Już wkrótce – nowa  powieść  Henninga Mankella i niespodziewany powrót ulubionego bohatera powieści poczytnego twórcy kryminałów!
Ręka. Pożegnanie z Kurtem Wallanderem

Kurta Wallandera nie trzeba nikomu przedstawiać, a fanom policjanta z Ystad nie trzeba  przypominać, że cztery lata temu Henning Mankell zamknął serię o Wallanderze książką Niespokojny człowiek.

Ręka: Jesień 2002 roku. Wallander jest o krok od spełnienia marzenia o wyprowadzce z Ystad na wieś. Jednakże do kupna domu nigdy nie dochodzi.
W ogrodzie posiadłości Wallander znajduje dwa ludzkie szkielety. Według ekspertyzy ciała zakopano co najmniej pół wieku temu. Komisarz z Ystad musi znów zaufać swojej intuicji, by odnaleźć mordercę sprzed lat…

Komentarze