Targi Książki w Katowicach. Po raz trzeci!

Już po raz trzeci w Katowicach organizowane będą Targi Książki. Projekt współtworzą Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski i Expo Silesia.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach: 20-22 września, co powinno sprawić, że pojawi się na niej kilka tysięcy osób więcej niż poprzednio (II edycja była na początku września). 

Miałem okazję być tam w roku ubiegłym, porobić trochę zdjęć, przeprowadzić wywiady z Andrzejem Pilipiukiem i Mają Lidią Kossakowską... Załapać się na promocyjne ceny i gadgety. Co będzie tym razem? 

Podstawa:   - zobacz tutaj: KLIK
spotkania z autorami, 
panele dyskusyjne, 
różnego rodzaju warsztaty i akcje czytelniczeDla nauczycieli i bibliotekarzy zostały przewidziane szkolenia i wykłady, na których będą mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób zachęcić dzieci do czytania książek oraz odkrywania walorów edukacyjnych 
w tekstach literackich. Wydawcy, (i tutaj cytuję) natomiast będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach związanych 
między innymi z promocją w mediach społecznościowych. Dla dzieci również przygotowano szereg atrakcji,  wśród których znajdą się zajęcia „Bajkowa gimnastyka języka” a także liczne konkursy i zabawy. W tym samym czasie rodzice będą mogli poznać „Korzyści skryte w logopedycznej bajce terapeutycznej” oraz zaznajomić się z książkami, które są najbardziej odpowiednie dla ich dzieci.

Będzie też koncert na najlepszy blog książkowy eBuka.

Odbędzie się także (i tutaj też cytuję):

- szkolenie dla blogerów, którego tematem będą działania związane z promocją bloga w Internecie.
- Dla tych, którzy interesują się fantastyką przewidziane zostały panele dyskusyjne i wykłady, których 
organizatorem jest Śląski Klub Fantastyki. Uczestnicy wysłuchają między innymi prelekcji na temat 
wampiryzmu w historii i literaturze, sposobu budowania emocji w świecie fantastycznym oraz odkryć 
i wynalazków science fiction. Gośćmi uczestniczącymi w prelekcjach i spotkaniach będą m.in. Piotr W. Cholewa, Ewa Białołęcka, Rafał Kosik, Robert Wegner oraz Anna Kańtoch. 

Pojawią się też inni goście. Na scenie Targów oraz w kuluarach odbędą się spotkania m.in. z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Anną Łaciną, Anną 
Szepielak, Iwoną Banach, Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, Zbigniewem Białasem czy Mariuszem Czubajem.  

Komentarze