W.A.B.: spotkania i nagrody


Marta Guzowska laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść Ofiara Polikseny! 
Archeolog z tytułem doktora, pracownik Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego – zadebiutowała Ofiarą Polikseny, pierwszą częścią cyklu kryminalnego, którego bohaterem jest ekscentryczny antropolog Mario Ybl, cierpiący na lęk ciemności; Marta Guzowska obecnie pracuje nad trzecim tomem serii, którego akcja toczy się na Krecie. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością pisarki i lektury jej najnowszej książki, Głowa Niobe, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.


Marcin Wroński otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść Skrzydlata trumna!
Jeden z najlepszych i najbardziej znanych polskich autorów powieści kryminalnych, twórca słynnego bohatera – Komisarza Maciejewskiego! Spod jego pióra wyszły m.in. kryminały: Morderstwo pod cenzurą, Kino Venus, A na imię jej będzie Aniela, Pogrom w przyszły wtorek.


Alice Munro laureatką tegorocznej nagrody Nobla!
Kanadyjska pisarka, zdobywczyni wielu nagród, m.in. Governor General's Award oraz prestiżowej Man Booker International Prize, mistrzyni krótkiej formy, otrzymała nagrodę Nobla w dziedzinie literatury! Zachęcamy do lektury książek Alice Munro, które ukazały się nakładem Wydawnictwa W.A.B.: Miłość dobrej kobiety, Za kogo ty się uważasz?  Już w październiku premiera kolejnej powieści noblistki Dziewczęta i kobiety.Dobra pustynia Doroty Kozińskiej nominowana do nagrody im. Beaty Pawlak
W poniedziałek, 14 października 2013 r., o godzinie 17:00 odbędzie się gala wręczenia nagrody im. Beaty Pawlak w siedzibie Fundacji im. Batorego w Warszawie przy ul. Sapieżyńskiej 10a.
Tak o książce Dobra pustynia napisał Piotr Kępiński: Napisać, na gorąco, książkę o Afganistanie? Rzecz prawie niemożliwa. Objąć współczesną historię tego kraju? O czym tu mówić. Nawet dziennikarski reportaż stanowiłby dla każdego pisarza wielkie wyzwanie. Zatem z szacunkiem, i to wielkim, należy czytać Dobrą pustynię Doroty Kozińskiej.

Oksana Zabużko, autorka Muzeum porzuconych sekretów,  w finale Literackiej Nagrody Angelus
19 października 2013 r. poznamy laureata nagrody za najlepszą książkę prozatorską, z Europy Wschodniej lub Środkowej, opublikowaną w Polsce w 2012 roku.
Gala wręczenia Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus odbędzie się Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.
Spotkania z autorami – Oksaną Zabużko i Györgym Spiró we Wrocławiu
Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie w Cafe Księgarni Tajne Komplety (ul. Przejście Garncarskie 2) we Wrocławiu:
Spotkanie z Oksaną Zabużko, nominowaną do tegorocznej nagrody Angelus - 15 października 2013, o godzinie 19:00
Spotkanie z Györgym Spiró, laureatem Nagrody Angelus 2010 za książkę Mesjasze - 18 października 2013, o godzinie 18:00Grażyna Plebanek, autorka Nielegalnych związków, na Międzynarodowym Festiwalu Literatury w Toronto
25 października 2013 r. w Toronto odbędzie się spotkanie z autorką książki Nielegalne związki, Grażyną Plebanek.
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z autorką przeprowadzonego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury w Toronto:
Komentarze