STACJA-POEZJA vol. 3 - Szałankiewicz, Jaglarz, Pietrzyk - pod patronatem Literackiej KanciapyPo wakacyjnej przerwie Stacyja Myslowitz wznawia spotkania z cyklu STACJA-POEZJA.  Pragniemy pokazać, że słowo pisane wcale nie musi być nudne, a poezja w niczym nie ustępuje prozie.

W bliższej i dalszej okolicy, na terach rdzennie śląskich lub wcielonych do naszego województwa po ostatnim podziale administracyjnym, spotkać możemy prawdziwych mistrzów pióra, których warto przybliżyć szerszej publice. Tym właśnie się zajmiemy, i do tego zachęcamy.

W najbliższą sobotę, po raz kolejny w skromnych progach naszej kawiarenki nastąpią odczyty, manifesty i – jesteśmy o tym przekonani – oklaski wyrażające uznanie dla przybyłych poetów. Jednak bez sztucznego nadęcia, bo prawdziwa poezja to twór nad wyraz skromny i efemeryczny, nawet jeśli silnie nas porusza.

Swoją obecność potwierdziło dwóch niebanalnych poetów – Paweł Szałankiewicz (Siemianowice Śląskie) oraz Kamil Pietrzyk (Zawiercie).

W sobotni wieczór po raz pierwszy wprowadzamy też opcję WOLNEGO MIKROFONU. Każdy kto wcześniej się zapowie, a nawet zgłosi w ostatniej chwili, ma szansę podzielić się swoją twórczością.

Wieczór uświetni występ Kaliny Jaglarz, poetki, wokalistki i gitarzystki, która dała się już poznać publiczności z różnych stron Polski. Usłyszymy autorskie teksty, a także interpretacje utworów takich twórców jak Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Nowak i Sergiusza Jesienina.


20.09.2014 r.
Godz. 19:00

Stacyja Myslowitz,
Ul. Powstańców 14, Mysłowice (Budynek dworca PKP)


WSTĘP: WOLNY

Komentarze